Notievēt uz pusi

Par jēkabpilieti Everitu Pastuhovu viens no Latvijas komerctelevīzijas kanāliem ieinteresējās pēc tam, kad viņa sociālajos tīklos bija publicējusi savas pirms pāris gadiem notikušās ekstrēmās pārmaiņas. Savukārt publiskot tās viņu bija pierunājusi labākā draudzene, kura uzskata, ka Everitas veikums ir apbrīnas vērts un varētu kalpot par piemēru daudziem cilvēkiem. Un tagad maisam gals ir vaļā – Everitu ik dienas uzmeklēja ļoti daudzi tievētgribētāji, lai vaicātu pēc padoma, tādēļ viņa savā «Instagram» blogā šonedēļ jau sākusi tievēšanas kampaņu pirmajai interesentu grupai.

– No bērnības esmu bijusi liels bērns, arī manas ģimenes sievietes vienmēr bijušas miesās kuplas. Kā jau tas agrāk bija pieņemts, mājās galvenais bija, lai visi būtu paēduši. Svētku reizēs galdi vai lūza no dažādiem kā­rumiem. Tādēļ nav brīnums, ka ap 10 gadu vecumu svēru jau gandrīz 80 kg. Pusaudža vecumā sapratu, ka tā turpināties nedrīkst, un sākās mana cīņa ar lieko svaru. Biju kā balons – 20 kg nost un tad atkal tie paši un vēl vairāk klāt. Atkal nost un atkal klāt. Izmēģināju visu: badojos; pārtiku tikai no viena ābola un burkāna dienā; bija bezsāls diētas un visas citas arī – par kādām vien bija pieejama informācija. (Par laimi, prāta pietika, lai nelietotu nekādus medikamentus vai brīnumtējas.) Šīs gandrīz vai 20 gadus garās cīņas rezultāts bija, ka 2015. gadā svēru 110 kg (mans augums ir 167 cm)… Nevaru teikt, ka jutos slikti. Nē, tikai pāris reizes apstājos atpūsties, lai uzkāptu līdz 5. stāvam. Tagad saprotu, ka vienkārši nezināju, ka var justies labāk. Tomēr pašsajūta nebija iemesls manam kārtējam mēģinājumam tievēt. Vienkārši nolēmu, ka gribu pārsteigt savus tuviniekus un draugus un līdz savai dzimšanas dienai (pēc 3 mēnešiem) notievēt, kā toreiz man šķita, līdz savam ideālajam svaram – 95 kg. Tas izdevās, turklāt bez kādas badošanās un brīnumdiētām, vienkārši liekot lietā visas iepriekš uzkrātās zināšanas par veselīgu dzīvesveidu. Apkārtējo uzslavas kalpoja kā uzmundrinājums tālākai rīcībai – radās azarts turpināt un pārliecināties, vai varu sasniegt arī 80 kg, tad vēl un vēl. Visbeidzot turpmāko 7 mēnešu laikā nometu 45 kg, tālākā pusgada laikā – atlikušos 10 kg, un tagad, 41 gada vecumā, jau labu laiku esmu savā patiesajā ideālajā svarā – 55 kg.    

 

– Tās tiešām ir ekstrēmas pārvērtības! Kā uz dzīvesveida pārmaiņām reaģēja jūsu organisms?     – Paldies Dievam, ar veselību man viss ir kārtībā. Kā jau teicu, nejutos slikti arī agrāk, bet tagad es, protams, varu 5. stāvā bez aizelšanās uzkāpt, un ne tikai. Nekāda tievēšana nav iespējama bez fiziskām aktivitātēm. Kaut vai tikai tādēļ, lai jūsu āda spētu dabīgā ceļā «sarauties» un nepaliktu karājamies neglītās krokās. Tomēr ar vingrošanu vien pietiks tikai tiem, kam ir 10– 20 kg liekā svara. Es «samazinājos» uz pusi, tādēļ bez plastiskā ķirurga palīdzības pie normāla izskata tikt ne­va­rēju. Paldies vīram, kurš man sponsorēja ādas plastisko ķirurģiju, kas noslēgusies pavisam nesen. Ārsti, kas veica šīs operācijas, ne­ko daudz gan neteica, to-mēr man šķiet, ka es vi­ņiem biju pirmais tāds gadījums.    – Un kā uz jūsu ārējā izskata metamorfozēm raugās jūsu ģimene?    – Vīrs mani iemīlēja apaļu, un viņam pret manu toreizējo izskatu nebija nekādu iebildumu, tomēr tagad esot «daudz skaistāka bilde». Vispār esmu viņam sagādājusi unikālu pieredzi: viņam bijusi viena un tā pati un tajā pašā laikā – divas izskata ziņā pilnīgi atšķirīgas sievas. Diemžēl ne mamma, ne vecmamma manas pārmai­ņas nepiedzīvoja, jo jau diezgan agros gados aizgāja mūžībā. Esmu pārliecināta, ka tas ir arī liekā svara dēļ. Ja jums ir pāris kilogrami lie­kā svara, tas droši vien veselības problēmas neradīs, bet, ja tie jau ir 20 un vairāk kilogrami, tad visdažādākās kaites ir neizbēgamas.  

 

  – Atklājiet jūsu brīnumdiētas noslēpumu! Vai esat apmeklējusi kādus uztura speciālistus? Vai varbūt pati esat apguvusi šādas zināšanas?    – Nē, es neesmu bijusi pie speciālistiem un arī pati diemžēl neesmu ar šādu izglītību, kaut gan nu jau esmu nolēmusi, ka vēlos to mācīties. Tomēr visi apaļie cilvēki man piekritīs, ka mēs patiesībā esam ļoti informēti par veselīgu dzīvesveidu un par pareizu uzturu. Tikai nespējam vai negribam šo informāciju izmantot. Man nav nekādas brīnumdiētas, neskaitu kalorijas, nesveru porciju lielumu. Neesmu ne veģetāriete, ne vegāne. Arī ēst gatavošanā sev neesmu noteikusi nekādus ierobežojumus – vāru, sautēju, cepu utt. Tomēr uzturā esmu pilnībā atteikusies no balto miltu izstrādājumiem (bet tas nenozīmē, ka necepu pankūkas. To var darīt arī, pie­mēram, no auzu vai ku­kurūzas miltiem). Gandrīz nemaz pati ēdieniem nepievienoju sāli un cukuru – tā jau tāpat pietiek slēptā veidā pārtikas produktos. Kādu kartupeli apēdu vien, pievienotu biezzupai, un nekā citādi. Esmu aizmirsusi, kas ir majonēze, saldinātie un gāzētie dzērieni, alkohols, fast food un visi pusfabrikāti – desas, pelmeņi u.tml. (tajos visos ir ļoti daudz tauku, sāls un arī e-vielu). Rītu sāku ar divām glāzēm citronūdens un šķidrumu lietoju arī visas dienas laikā, tiesa, neievēroju konkrētu daudzumu. Ēdu regulāri – trīs reizes dienā konkrētos laikos, īpaši izceļot brokastis – svarīgāko no tām. Nepieļauju nekādas starpēdienreizes. Augļus, kur ir ļoti daudz cukura, ēdu tikai dienas pirmajā daļā. To visu apvienoju ar fiziskajām aktivitātēm, kaut vai ar garām pastaigām.      Ja ievēro šos nosacījumus, svars pilnīgi noteikti zudīs visiem cilvēkiem, arī tiem, kas uzskata, ka viņu tuklums ir ģenētiski no­teikts. Tikai jāatceras, ka šis viss ir jāievēro VISU ATLIKUŠO DZĪVI. Līdzko izlemsiet atgriezties pie iepriekšējiem ēšanas paradumiem, tā svars atgriezīsies, pie tam ar uzviju. 

 

   – Bet tad jau nevar aiziet ne uz vienu restorānu! Visu laiku jādomā par ēst gatavošanu!     – Nē, tā nav. Nu jau labu laiku kafejnīcās un restorānos visur var atrast veselīgu uzturu. Tievēšanas sākumā arī es atteicos iet uz sabiedriskās ēdināšanas iestādēm, jo baidījos tur apēst kaut ko neveselīgu. Ģimenē pat smējāmies: sēžam mājās, jo mamma tievē. Tagad tas sen vairs nav aktuāli. Bet par ēst gatavošanu gan ir rūpīgi jāpiedomā. Es pilnīgi noteikti zinu, ko rīt ēdīšu un no kādiem produktiem gatavošu. Savas receptes publicēju arī savā «Instagram» blogā – tur to ir ļoti daudz.   

 

– Kur ņemat receptes?     – Tās meklēju internetā, kā arī «pārtaisu» savu iecienītāko ēdienu receptes par veselīgām. Aicinu visus ap­meklēt manu blogu: redzēsiet, ka tās nav pliekanas un bezgaršīgas, par kādām pieņemts uzskatīt veselīgu uzturu.

 

   – Vai ir kāds ēdiens, kas jums agrāk ļoti patika un no kā bija visgrūtāk atteikties?– Jā, tā ir šokolāde, kū­kas, saldējums – visi saldumi, ak, kā man tie garšo! Tomēr esmu «izkodusi», kā tos padarīt «nekaitīgus». Piemēram, esmu iemācījusies pagatavot veselīgu un brīnumgardu saldējumu.   – Un kā ir ar ģimenes locekļiem? Vai viņi ēd to pašu, ko jūs, vai arī gatavojat viņiem citu?     – Ar vīriešiem laikam jau ir visvairāk problēmu (smejas). Vīram gatavoju kā ie­rasts agrāk, bet mēs ar meitu, piemēram, parastajai kotletei nepievienojam ie­rasto maizi un speķi un krējumu, bet iztiekam bez tā vi­sa, un cepam to bez taukvielām. Visu cepam bez taukiem. Man ir pusaugu mei­ta, kurai arī diemžēl ir tā pati komplekcija, kas visām mūsu ģimenes sievietēm. Un meitiņa arī ir viens no iemesliem, kādēļ nopietnāk sāku aizdomāties par liekā svara problēmām un cīņu ar to. Turklāt esmu ievērojusi, ka pēdējā laikā ir ļoti daudz jauniešu ar ievērojamām liekā svara problēmām. Tiešām – ļoti daudz. Arī tā­dēļ izlēmu par labu jau minētajai kampaņai.

 

– Pastāstiet kaut ko vairāk par to!   – Mans moto un arī «Instagram» bloga devīze ir «Viss ir iespējams!». Ja būs kaut viens cilvēks, kuru mans stāsts iedvesmos mainīt dzīvesveidu, nepadoties, nomest kaut dažus liekos kilogramus, tātad būs bijis vērts to izstāstīt un rīkot šo akciju. Kā jau teicu, neesmu uztura speciāliste un varu dalīties tikai ar to pieredzi, ko pati esmu pārdzīvojusi, tādēļ katra paša ziņa ir uzticēties man vai nē. Tātad Slai­duma maratona laikā grupai tievēšanas entuziastu, kas mani pēdējā laikā ir uzmeklējušas un lūgušas manu palīdzību svara samazināšanā, «Instagramā» un slēgtajā «WhatsApp» grupā dalīšos ar padomiem par veselīgu uzturu, tievēšanas motivāciju, dienas režīmu, ēdienkarti, pārtikas produktu saskaņotību, dalīsimies ar sasniegtajiem rezultātiem, runāsim, kā pārvarēt īpašos laikus, kad tievētājus piemeklē nepārvaramā kāre uz gardumiem, kad liekas, ka vēlamais rezultāts jau sa­sniegts un esi pelnījis kādu kūciņu u. c. lietas, ko esmu pati pārdzīvojusi un zinu, kā ar šīm situācijām cīnī­ties. Turklāt esmu gandarīta par saviem sasniegumiem, vē­los, lai arī citiem būtu tikpat labi tievēšanas rezultāti, un tādēļ ar savu pieredzi dalos bez maksas.  

 

Atsauce uz bdaugava.lv

http://www.bdaugava.lv/zinas/notievet-uz-pusi/

LV/RUS/ENG»

You cannot copy content of this page