Pati saviem spēkiem atbrīvojusies no 55 kilogramiem! Everitas neticamais tievēšanas stāsts​

41 gadus vecā jēkabpiliete pēc profesijas ir friziere un audzina 13 gadus vecu meitu. Tieši bērns bijis viens no iemesliem, kas mudinājis mainīt dzīvesveidu – Everita sapratusi, ka nevēlas, lai arī meitai nāktos cīnīties ar liekā svara problēmām.

”No pašas bērnības esmu bijusi ”liels” bērns. Nevis vienkārši apaļīga, bet tiešām liela. Mana cīņa ar lieko svaru sākās jau apmēram 14 gadu vecumā.

Kā balons esmu mētājusies, piepūšoties un saraujoties 20 kilogramu robežās,” vaļsirdīgi stāsta Everita, neslēpjot, ka pie 167 centimetru auguma licies, ka normālais svars ir 95 kilogramu.

2015. gadā, kad Everita svērusi 110 kilogramu, viņa nospraudusi mērķi – līdz dzimšanas dienai notievēt līdz ”ideālajiem” 95, lai vismaz kleitā ielīstu. Un, kad tas izdevies, bijis ”āķis lūpā”.

”Manī ieslēdzās azarts. Lai arī likās, ka nesanāks taču, uzstādīju jaunu mērķi – 80. Un tad vēl. Galu galā 7 mēnešu laikā nometu 45 kilogramus, sverot 65,” atceras Everita, kura tagad sasniegusi savu ideālo svaru – 55.

Viņa gan uzreiz piebilst, ka tagad apzinās – tik strauji notievēt nav labi un viņa šajā laikā pieļāvusi daudz kļūdu, kuras apzinās tikai tagad, piemēram, sākumā mēģinājusi badoties, pārtiekot tikai no apelsīniem, āboliem un kefīra.

Galu galā, saprotot savu organismu un bez jebkādu speciālistu palīdzības, Everita atradusi savu diētu, kas būtībā ir sabalansēta uztura režīms.

”Piemēram, brokastīs ēdu olu, avokado. Divas karotes čia sēklu apleju ar ūdeni vai pienu, tās vairākas reizes uzbriest un lieliski remdē apetīti. Tāpat brokastīs apēdu dažas dateles. Lai gan daudziem šķiet, ka tajās ir daudz kaloriju, nevajag jau izēst kilogramu. Apēd trīs dateles – garšīgi un tajās ir daudz vērtīgu mikroelementu.

Pusdienās ēdu gaļu vai zivis, ar dārzeņiem, arī ceptiem. Nav tā, ka graužu zaļus burkānus.

Tas, ko nelietoju vispār, ir baltie milti, kartupeļi. Taču tas nenozīmē, ka es nevarētu, piemēram, uzcept pankūkas!” tā Everita. Gan iedvesmojoties no dažādos avotos pieejamās informācijas, gan savas pieredzes, viņa izstrādājusi savu recepšu kolekciju, ar ko sākusi dalīties ”Instagram” blogā. Tam var sekot TE!

Jā, kāds pārmetīs – kas Everita par eksperti, ja nav runājusi ar nevienu uztura speciālistu. Taču viņa ir uz sevis izmēģinājusi teju visas metodes – kā labas, tā ne visai.

”Es pat nezinu, ko darītu, ja viss būtu jāsāk no sākuma. Es neuzticos speciālistiem, jo ilgu gadu laikā esmu pati visu izmēģinājusi uz savas ādas. Manā pieredzē ir gan drastiska badošās, gan normāla ēšana. Tas, ko esmu sapratusi – badošanās pie nekā laba nenovedīs, jo tās laikā organisms ir pastāvīgā stresā. Agri vai vēlu sanāks ”norauties”, kad gribas ēst visu pēc kārtas.

Apēst nevis vienu kūciņu, bet desmit, nevis vienu vīna glāzi, bet desmit – izēst visu ledusskapi,” tā Everita, kura pati pēdējos gadus alkoholu nelieto, jo vienkārši neprasās, bet viņas recepšu sarakstā ir daudz gardākas lietas par kūkām.

Līdz ar straujo notievēšanu, protams, bijušas pamatīgas problēmas ar lieko ādu. ”Viss karājās, jo es principā no diviem cilvēkiem biju kļuvusi par vienu. Sāku apmeklēt fitnesu, baseinu, bet neiztiku bez operācijām, lai atbrīvotos no liekās ādas.

Nebaidos par to skaļi runāt, jo uzskatu, ka tā nav lieta, par ko kaunēties, un mana pieredze var palīdzēt kādai citai, kura šaubās,” tā Everita, nebaidoties atrādīt arī attēlus pirms operācijām.

Salīdzinot attēlus ar Everitu 2015. gadā un tagad, šķiet, ka tie ir divi citi cilvēki. Kā smejas sieviete, viņas vīram nu ir cita sieva – tā pati, bet uz pusi slaidāka.

”Viņš mani izvēlējās apaļīgu, bet, protams, arī tagad patīk,” smejas iedvesmojošā sieviete.

Savu stāstu Everita vēlas publiskot, jo tas ir kā apstiprinājums tam, ka, ja vēlies izskatīties labi, tas ir iespējams, un nav nekādu atrunu!

”Jā, manā ģimenē visi ir bijuši ar lieko svaru. Bet tas, ka ”man tāda nosliece” un ”tas mums ģimenē”, nav nekāds attaisnojums! Neviens bērns nepiedzimst ar lieko svaru, to mēs iegūstam dzīves laikā.

Viss ir iespējams – tas ir arī mans moto.

Ja esi no ģimenes, kurā visiem liekais svars, vienkārši jāsāk analizēt ģimenes ieradumus. Piemēram, es esmu augusi tādā īstā ”pēcpadomju” laika ģimenē, kurā neviens neko nezināja par uztura speciālistiem, galvenais princips – lai bērns ir paēdis,” tā Everita, kura nu rūpējas, lai pašas meita ne tikai būtu paēdusi, bet gan veselīgi paēdusi.

Liekā svara nomešanai bijuši vairāki lieliski ”blakusefekti” – jūtami uzlabojies ādas stāvoklis, kāpjot uz piekto stāvu vairs nav jāapstājas atpūsties, turklāt ir papildus enerģija dzīvei!

”Es apsveru iespēju pati sākt mācīties, lai varētu profesionāli palīdzēt arī citiem. Bet pagaidām esmu izveidojusi savu blogu ”Instagram”, kurš jau iedvesmojis sievietes un kurš, ceru, ka palīdzēs vēl kādai.

Blogu radīju pirms mēneša. Tā kā dzīvoju salīdzinoši mazā pilsētā – Jēkabpilī, mani tur zina kā ”to meiteni, kura agrāk bija resna, bet tagad ir tieva”. Cilvēki ir nākuši klāt un jautājuši – kā? Vai ir kāda brīnumtablete?

Nē, brīnumtabletes nav. Taču tas ir pareizs, veselīgs uzturs, kas var mainīt dzīvi. Tāpēc ar savu blogu vēlos to popularizēt,” tā Everita.

 

 

Atsauce uz skaties.lv

https://skaties.lv/izklaide/sievietei/pati-saviem-spekiem-atbrivojusies-no-55-kilogramiem-everitas-neticamais-tievesanas-stasts/#foto-1827041

LV/RUS/ENG»

You cannot copy content of this page