Zaudēt svaru, iegūt sapņu augumu un mainīt profesiju

Zaudēt svaru, iegūt sapņu augumu un mainīt profesiju

”Veselības centrs 4” filiāles ”Dermatoloģijas klīnika” plastikā ķirurģe Nonna Tomiševa sniedz ieskatu, kā piepildījusi kādas sievietes sapni

Paciente – Everita Pastuhova

Uz pusi vieglāka un laimīgāka!

Tagad – 55 kg

To, ka iespējams ir viss, ar savu pieredzi pierādījusi jēkabpiliete Everita. Viņai izdevās zaudēt pusi svara, iegūt sapņu augumu un mainīt profesiju – no frizieres par populāru veselīga dzīvesveida blogeri.

Pusaudžu gados jau 100 kilogramu smaga

Everitas padomiem Instagram seko tūkstošiem sieviešu, kas vēlas atkārtot viņas veiksmes stāstu – atbrīvoties no liekā svara un iegūt sapņu augumu. Jēkabpiliete, kuras pieredze iedvesmojusi daudzas dāmas, no frizieres kļuvusi par privātuzņēmēju, vada dzīvesveida un ēdienu blogu Instagram, kur organizē slaiduma maratonu Viss iespējams, dalās padomos, kā veselīgi sakārtot uztura plānu un mainīt ierasto dzīvesveidu, kā arī publicē savas ēdienu receptes.

Tagad viņa izskatās gluži kā modele, taču tā nav bijis vienmēr. ”Jau 14 gadu vecumā svēru ap simts kilogramu. Nekad neesmu varējusi ēst visu, kas ienāk prātā. Tiklīdz ēdu nepareizi, veidojas liekais svars,” stāsta Everita. Arī viņas mamma un vecmāmiņa bijušas apaļīgas, iedzīvojušās sirds un asinsvadu slimībās un ap 60 gadu vecumu aizgājušas no dzīves. ”Man ir meita pusaudžu vecumā, un es negribēju, lai viņa pārāk ātri zaudētu mammu,” saka jēkabpiliete. Tas arī bijis viens no galvenajiem dzinuļiem sākt jaunu dzīvi.

Sapnis par plakanu vēderu

Pakāpeniski viņai izdevās atbrīvoties no 55 liekiem kilogramiem, taču tam bija sekas – daudz liekas ādas. ”Jau tievēšanas procesā sapratu, ka man ir problēmas ar lieko ādu, lai gan peldēju, devos uz pirti un masāžām, sportoju, ” stāsta Everita. ”Plastikas ķirurgs man paskaidroja – ja tiek zaudēts tik daudz svara, āda kļūst nedzīva, tā nesaraujas,” atklāj viņa. Apstāties pusceļā un samierināties ar to Everita negrasījās. ”Devos uz Veselības centru 4. Plastikas ķirurģe Nonna Tomaševa mani tādu, kāda esmu tagad, izveidoja gluži kā tēlniece. Pirms tam, lai gan svēru maz, nevarēju uzvilkt ne T kreklu, ne īsus svārkus… Augšstilbi izskatījās katastrofāli, par vēderu vispār nerunājot,” atminas Everita.Viņai tika veikta roku, augšstilbu un vēdera plastiskā ķirurģija, pirms mēneša – arī krūšu palielināšana.

Var visu, bet ar mēru

”Man veselīgs uzturs vairs nav sevis piespiešana, bet gan dzīvesveids. Tas gan nenozīmē, ka kopā ar ģimeni neeju uz burgernīcām, nekad neēdu picu un nebraucu ceļojumos, kur ir ierobežotas iespējas izvēlēties veselīgu ēdienu,” par savu ikdienu stāsta Everita. ”Alkoholu gan lietoju labi ja reizi gadā. Savukārt visus ne tik veselīgos produktus ēdu tikai svētkos. Ikdienā produktus, kas varētu būt neveselīgi, pārvēršu par veselīgiem, aizstājot to sastāvdaļas ar dabiskām izejvielām,” saka viņa. ”Varu ēst pilnīgi visu, tikai ierobežotā daudzumā. Nekādus proteīnus un pulverus gan nelietoju, ” piebilst Pastuhova.

Everita atzīstas – viņa nav nekāda čaklā sportotāja, taču bez tā neiztikt. ”Tonusa uzturēšanai divas reizes nedēļā apmeklēju fitnesa zāli. Dodos vismaz četrdesmit minūšu ilgās pastaigās. Arī savos Slaiduma maratonos atgādinu, ka kustībām jābūt. Ievērojot tikai veselīgu ēšanas režīmu un nesportojot, pie laba rezultāta nevar tikt, jo muskuļi jātur tonusā.”

Vairāk lasiet žurnālā ”Privātā Dzīve” 2020.gada septembra numurā 

everita2   everita

 

 

LV/RUS/ENG»

You cannot copy content of this page